Мільйони користувачів Android попалися на небезпечний виверт

Представники Google видалили підроблені додатки з магазину одразу ж після повідомлення від розробників антивірусного ПО. До цього фальшиві антивіруси встигли завантажити більше семи мільйонів осіб.
Співробітники компанії ESET знайшли в магазині Google Play 35 підроблених антивірусів, які становлять загрозу для безпеки користувачів Android.
Про це повідомляється в офіційному прес-релізі компанії.Експерти зазначають, що фальшиві додатки маскувалися під справжні продукти безпеки, однак шахраї копіювали лише оболонку програм.

За словами аналітиків, фальшиве ПЗ імітує роботу цього антивірусу кількома способами. Наприклад, створює білі і чорні списки додатків, в яких автоматично блокуються всі непопулярні програми. Крім того, антивірус позначає шкідливими всі програми, які були завантажені не з магазину Google Play.

Деякі підроблені продукти безпеки пропонували користувачам оплатити розширену версію, а також використовувати функцію менеджера паролів. При цьому фахівці запевняють, що розробники не змогли б забезпечити безпеку введених даних.

Вірусний аналітик ESET Лукас Стефанко уточнив, що подібні програми лише створюють відчуття безпеки, а також заважають користувачам постійними показами реклами і помилковими спрацьовуваннями.