Дарваз – палаюча печера в Туркменістані. Уявіть, кругом пустеля і раптом серед пісків кратер з якого виривається полум’я. Справжній вхід в пекло! Місцеві жителі називають це місце «Брамою Пекла».

Тут, в самому центрі знаменитої пустелі Каракуми, знаходиться гарячий кратер діаметром 60 метрів і глибиною 20 метрів. Газ в колодязі йде прямо з землі, розділяючись на безліч смолоскипів. Окремі язики полум’я досягають 10 -15 метрів у висоту.

Це ” чудо світу ” знаходиться в Туркменістані, в містечку з назвою Дарваза (Darvaza), що в перекладі означає ” двері ”

У 1971 геологи в Туркменістані (Darvaza) бурили свердловину для видобутку газу і наткнулися на підземну каверну. Бурова вишка з усім устаткуванням і транспортом провалилася вниз. На щастя, люди при цьому не постраждали. З техногенного кратера пішов природний газ. Щоб ніхто не отруївся, його підпалили. І ось з тих самих пір горить Незгасимі смолоскипи, лякаючи туристів і кочівників. Скільки мільярдів кубометрів найціннішого природного сировини згоріло за весь час існування “газового колодязя”, не знає ніхто

Неподалік знаходяться ще два провали такого ж походження. Вони не горять, напір газу занадто слабкий. На дні одного з кратерів вода яскравого бірюзового кольору

Чи варто дивуватися тому, що тут все безлюдно й необжите. Тварини, відчувши смертоносний газ, намагаються обходити її стороною. Ті ж, хто наважується зазирнути сюди хоча б ненадовго, гинуть і залишаються тут назавжди.