У переддень Дня космонавтики у Клішківцях відкрили меморіальну дошку першому космонавту незалежної України Леоніду Каденюку.

Дуже гарну справу зробили в Клішківцях Хотинського району. В гімназії, колишній школі, в якій навчався перший космонавт України Леонід Каденюк, відкрили меморіальну дошку на його честь. Подякував педагогічному колективу, який виховав Героя України. Леонід Каденюк прославив Клішківці, Хотинщину та всю Україну на весь світ.

Він порадив діткам – майбутнім космонавтам, агрономам, вчителям, президентам та прем’єрам, – “вчитися та надихатися прикладом нашого славетного земляка й прославляти Україну добрими і великими справами”.

На відкритті меморіальної дошки народний артист України Павло Дворський співав пісні, які Каденюк колись із собою брав у космос записані на диску.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав народний депутат України Максим Бурбак.

Леонід Каденюк народився 28 січня 1951 року в селі Клішківці, Хотинського району. З 19 листопада по 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ на американському шатлі «Колумбія». Під час польоту виконував біологічні експерименти спільного українсько-американського досліду з трьома видами рослин. Пробув у космосі 15 діб 16 годин 35 хвилин і 1 секунду. Зокрема, проводив досліди із рослинами. Минулого року написав книжку «Місія – Космос», де розповів про етапи польоту.

Нагадаємо, перший космонавт Незалежної України помер 31 січня під час традиційної ранкової пробіжки. Поховали ж Леоніда Каденюка 2 лютого у Києві на на Байковому кладовищі.