Google навчив робота говорити “по-людськи”

Голова Google Сундар Пічаї продемонстрував нову функцію голосового помічника / REUTERS


Програма Google навчилася звучати “по-людськи”, вислухавши безліч розмов між людьми, для того, щоб зрозуміти як саме їх наслідувати.

Компанія Google обіцяє вжити заходів, щоб громадяни, яким буде дзвонити з комерційними або діловими цілями бот, не сплутали його з живою людиною. Нова розробка – бот Duplex – синтезує людську мову так якісно, що на слух ніяких машинних інтонацій вловити неможливо. Всі, кому подзвонить бот, будуть попереджені, що з ними розмовляє комп’ютер, заявили представники компанії виданню Verge, передає Бі-Бі-Сі.

Здібності бота Duplex імітувати голос людини були продемонстровані цього тижня на організованій конференції розробників Google. Бот подзвонив в перукарню, щоб зарезервувати час стрижки. Голос, що генерується комп’ютером, застосовував розмовні вирази, робив паузи і навіть перефразував самого себе, тобто звучав як справжня людина.


Відео: Jeffrey Grubb

Голос контролювала програма DeepMind WaveNet компанії Google. Програма навчилася звучати по-людськи, вислухавши безліч розмов між людьми, для того, щоб зрозуміти як саме їх наслідувати.

У заяві Google йдеться, що компанія оцінила всі аргументи, висунуті при обговоренні нової розробки, і розуміє важливість чесного та прозорого використання нових технологій. “У цю програму буде вбудована функція повної гласності з тим, щоб цю систему можна було ідентифікувати”, – йдеться в документі. Google заявляє, що програма спрямована на те, щоб підтримувати “природню” розмову в реальному світі через смартфон користувача. У заяві Google сказано, що компанія цінує отримані коментарі та критику і що всі зауваження будуть враховані до запуску остаточної версії цієї програми. Демонстрацію голосових здібностей Duplex прокоментувала професор університету Північної Кароліни Зейнеп Тюфекчі, яка вивчає взаємний вплив нових технологій і суспільства. Вона назвала програму лякаючою і охарактеризувала її як “очевидне зло”. Дещо пізніше вона написала в Twitter, що це прямий, свідомий обман користувачів.