Перша російська турбіна великої потужності розвалилася при випробуваннях.

Фото: rostec.ru

Спроба знайти заміну турбін Siemens завершилася провалом.

Російська газова турбіна, яку створили в корпорації “Ростех” в рамках імпортозаміщення, розвалилася при випробування.

Дослідний зразок – модернізована газотурбінна установка 110М – розвалилася під час випробувань і відновленню не підлягає, сказали обидва джерела. Випробування проходили на заводі “Сатурн”, що входить в держкорпорацію “Ростех”, в Рибінську. За словами одного з джерел, вони пройшли в грудні, при випробуваннях “турбіна розвалилася”. “Її намагалися відновити до березня, але не вийшло”, – сказав він.

Влада Росії включили доопрацювання російської турбіни 110 в програму імпортозаміщення, розраховуючи закрити локальний попит вітчизняним обладнанням. Проектом займається спільне підприємство госенергохолдінга “ИнтерРАО”, корпорації “Роснано” і “Сатурна”, які ще в 2012 році створили спеціальний інженерний центр для модернізації двигуна і створення ГТД-110М

У Росії не налагоджено серійне виробництво газових турбін середньої і великої потужності. Перша спроба створити такий продукт була в 1990-х і початку 2000-х на базі заводу “Сатурн”, з якого вийшло кілька турбін, але вони зажадали доопрацювання і серійний запуск не почався. “Газпром”, що купив таку турбіну, взагалі відмовився від її експлуатації.

Більшість нових російських електростанцій будувалися на імпортних турбінах, куплених у Siemens, французької Alstom, американської General Electric, італійської Ansaldo Energia. Російське Міненерго оцінює внутрішній попит з 2020 по 2035 роки в 80 газових турбін потужністю від 50 до 180 мегават і 20 газових турбін потужністю від 300 мегават.