Україну запросили до участі в проекті “Південний газовий коридор”

Петро Порошенко та Ільхам Алієв / фото president.gov.ua


Алієв подякував Порошенку за створення сприятливих умов для відкриття Торговельного дому Азербайджану в Києві та запросив до участі в проекті “Південний газовий коридор”.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв запропонував Україні приєднатися до проекту Південний газовий коридор. Про це він сказав у рамках робочого візиту до Туреччини президента України Петра Порошенка, повідомляє прес-служба президента.
Також президенти поговорили про розширення відносин у тристоронньому форматі Україна–Азербайджан–Туреччина та обмінялися думками про підготовку 6-го засідання Ради президентів України та Азербайджану. 29 травня 2018 року Алієв запустив першу нитку проекту “Південний газовий коридор”, за яким газ буде транспортуватися з Азербайджану до ЄС. Як відомо, “Південний газовий коридор” або Трансадріатичний трубопровід (TAP) протяжністю 870 кілометрів починатиметься у Комотіні в Греції і протягнеться до Апулії в Італії через Албанію. Він буде використовуватися для транспортування газу з родовища Шах Деніз II в Каспійському морі. Ще два суміжні трубопровідні проекти – Трансанатолійський газопровід (TANAP), який проходить по території Туреччини, і Південний кавказький трубопровід (SCP), який проходить через Азербайджан і Грузію, – складуть “Південний газовий коридор” (TAP). Вартість проекту оцінюється в суму понад 40 мільярдів доларів.
Постачання азербайджанського газу до Європи очікуються в 2020 році в об’ємі 10 мільярдів кубометрів. Крім того, 6 мільярдів кубометрів азербайджанського газу постачатиметься до західних регіонів.