Ілон Маск виклав в своєму Instagram фотографію основної частини Big Falcon Rocket (BFR) – важко носія, який буде здатний відправляти на орбіту міжпланетні кораблі. Діаметр ракети складає 9 метрів. Вона циліндричної форми – це необхідно для оптимізації маси. Для масштабу поруч з BFR сфотографований електромобіль Tesla Model 3

Його “родич”, червоний електромобіль Tesla Roadster, було піднято на орбіту ракетою Falcon Heavy, яка поки що є найпотужнішим носієм в світі. Машина, за кермом якої знаходиться манекен, летить під музику Девіда Боуї по траєкторії, зручною для підльоту до Марсу. Запуск був здійснений 7 лютого 2018 року.

BFR, як і Falcon Heavy, буде багаторазовим носієм. Вона зможе виводити на орбіту до 150 тонн вантажу. Її, за задумом голови SpaceX, можна буде використовувати для польотів до МКС і Місяця, а також для дослідження Марса. Маск планує, що запуски BFR вийдуть дешевше, ніж запуски ракети Falcon 1, які оцінювалися в $ 5-6 млн. У скільки оцінюються запуски BFR, не уточнюється.

Крім того, BFR підійде і для суборбітальних комерційних перельотів: вона перевезе вантаж і пасажирів в будь-яку точку Землі протягом години. У двадцятих роках ХХІ століття Big Falcon Rocket може замінити всі використовувані SpaceX носії – Falcon 9, Falcon Heavy і Dragon.

Очікується, що перші випробування нового корабля для польоту на Марс відбудуться в першій половині 2019 року. У березні Маск розповів, що зараз SpaceX зайнята створенням «першого марсіанського або міжпланетного корабля». За його оцінками, корабель зможе здійснювати короткі польоти вже в 2019 році, хоча і погодився, що плани можуть бути злегка завищені.

Читайте також: ЗНАЙ НАШИХПРО ДІТЕЙ ТА БАТЬКІВ , SPACEX І ГЛОБАЛЬНИЙ ІНТЕРНЕТ