Закон про “дематюкацію” повернули автору на доопрацювання.

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на засідання 10 липня прийняв рішення повернув на доопрацювання законопроект про “дематюкацію” його автору – голові Комітету з питань охорони здоров’я Ользі Богомолець.

Про це пише “Укрінформ“.

Також Ользі Черваковій, першому заступнику голови Комітету з питань свободи слова та інформполітики, на доопрацювання повернуто альтернативний проект.

З пропозицією відправили законопроєкт на доопрацювання, щоб врахувати в ньому зауваження головного науково-юридичного управління до комітету звернулася Богомолець.

Також, політик зауважила, що здивована ажіотажем навколо своєї законодавчої ініціативи та вважає, що зміст законопроекту був викривлений у ЗМІ. Богомолець підкреслила, що у документі йдеться не “не про фізичних осіб у громадських місцях, як в чинному законодавстві, а про публічних осіб”. Також встановлюється відповідальність за поширення “лихослів’я” керівників друкованих ЗМІ та власників доменів, якщо йдеться про ЗМІ і інтернеті.

Нагадаємо, до Верховної Ради 2 липня було внесено законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України про “дематюкаці”ю мови.

Народний депутат Ольга Богомолець, яка є автором законопроекту розповіла, що буде з такими діячами культури, як Лесь Подерв’янський, який часто у своїй творчості не цурається міцного слівця.

“Це право Леся Подерв’янського – вирішувати, що йому робити. Я тільки за те, щоб український бюджет поповнювався і щоб український культурний фонд мав кошти, щоб розвивати українську культуру. Якщо людина в публічному просторі буде це вживати, якщо він буде визначений як публічна особа… Наразі визначення нема. Якщо він не буде визначений таким, то нічого не буде”, – зазначила Богомолець.