Армен Хачатуров – про те, як змінювалися гасла на півострові

2014

«Тепер заживемо».
«Хоч камені з неба».
«Ми в рідній гавані».

І таки да, зарплати (у бюджетників і силовиків) виросли в ту весну в два рази, пенсії в тій же пропорції – ось воно, торжество «російського» Криму. Шкода тільки, що через рік і ціни на продукти зросли в два рази. Але ейфорія була будь здоров.


2015

«Треба потерпіти».
“Москва не відразу будувалась”.
«Скоро побудують міст, і заживемо, ціни впадуть».
«І не потрібна нам дніпровська вода, нехай нею самі подавляться».

З гаслом про воду, звичайно, погарячкували. Водосховища почали сохнути – на населення вистачає, але від посівів рису та інших вологолюбних рослин довелося відмовитися. А виноград росте, йому все одно. З’явилося багато російських військових, дуже багато, дуже збільшилася кількість силовиків.

2016

«Потрібно потерпіти ще трохи».
«Зате відпочиваючих скільки понаїхало».
«Скоро подешевшають продукти, будматеріали і бензин».

Відпочиваючі, правда, за профспілковими путівками і зовсім без грошей – на екскурсії не їдуть, в кафе не ходять. Але їх дійсно багато. Толку тільки? Для статистики добре, так. Напружено чекаємо спаду цін на продукти. Чомусь стало менше лікарів – коли в поліклініці черга до травматолога на 6 годин, то стає сумно. А продукти так і не подешевшали.

2017

«Ось запустять міст, і відразу все подешевшає».
«І ось нову будівлю міжнародного аеропорту побудували, зараз як полетять!»
«Потрібно ще трохи потерпіти».

Води стало менше. Не всі це відчули – Сімферополь, звичайно, на особливому годуванні, але Керч сильно відчула. Стало ще більше військових, навчання навіть влітку, мало не на пляжах. Але навіть якщо не там, якось тривожно, коли над тобою низько летить військовий літак. А новий аеропорт в Сімферополі дійсно відмінний. Шкода тільки міжнародним назвати його язик не повертається, оскільки рейси тільки в Росію.

2018

«Запустили міст, дивіться, як все подешевшало (ой, не подешевшало, потрібно чекати запуску траси« Таврида »)».
«Траса« Таврида »запущена на 50 відсотків, ура!»
«Під Феодосією почав будуватися індустріальний парк, зараз як почнеться індустріальний бум».

Правда, освітлення на трасі «Таврида» немає, а тому аварії там кожен день. За враженнями водіїв, трасу робили тяп-ляп. А індустріальний парк якщо і почали будувати, то на рік пізніше. Про число туристів продовжують розповідати, що росте – а що ці ченовники ще можуть сказати?

2019

«Ось запустять поїзда по мосту, і як повалить турист!»
«Скоро подешевшають продукти, будматеріали і бензин»
«Україна скільки років розвалювала Крим – за п’ять років і не відновиш!»

І тут закрадається підозра, що останню тезу будуть повторювати ще роками. Ні, гроші з Росії надходять, багато! Але крадуть як не в себе. Тому що чиновники одноразові. Он тільки в Феодосії за 5 років змінилося 4 мера, і кожен говорить: «Все вже вкрадено до нас».Коли мер приходить керувати містом надовго, він і програму розвитку робить, і намагається. Коли на рік – тут тільки б встигнути вкрасти і не сісти. Останнім двом це вдалося, попереднього, Щепеткова – на жаль. Здається, дали йому 8 років, вже пішов по етапу, три роки відсидівши в СІЗО, причому за хабар, яка йому і в руки не потрапила. Але кого цікавлять тонкощі? Важливо, що гроші освоєні!