Мінфін США запровадив санкцій проти російського банку «Єврофінанс Моснарбанк» за те, що установа порушила режим санкцій, які США запровадили проти Венесуели


Міністерство фінансів США запровадило санкцій проти російського банку «Єврофінанс Моснарбанк» за те, що установа порушила режим санкцій, які США запровадили проти президента Венесуели Ніколаса Мадуро та його режиму.
Зазначається, що російський банк окрім Росії провадить свою діяльність у Китаї та Венесуелі. Зокрема, за відмову припинити таку діяльність уряд США запровадив санкції проти цієї установи.

За даними Мінфіну США, «Єврофінанс Моснарбанк» створювався як фінансова установа, метою якої є фінансування спільних російсько-венесуельських проектів. Нові санкції США проти цього банку закриють йому доступ до світових ринків капіталу.

Як повідомлялося, ввечері 7 березня у Венесуелі сталося масштабне відключення електрики: без неї залишилися 23 із 25 штатів країни, зокрема столиця Каракас.

Нагадаємо, у травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.

23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.

Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США.

Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.

Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.