У Японії затримали голову альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi

Карлос Гон / REUTERS


Він багато років занижував розмір своїх премій у звітах для Токійської фондової біржі і використовував активи компанії в особистих цілях.

Голову ради директорів і гендиректора автомобільного альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi Карлоса Гона затримали за звинуваченням у порушенні фінансового законодавства Японії. Компанія Nissan випустила офіційну заяву, в якій сказано, що Гон багато років занижував розмір своїх премій у звітах для Токійської фондової біржі і використовував активи компанії в особистих цілях. Про це повідомляє газета Yomiury Shimbun і телеканал NHK.

До порушень був причетний ще один топ-менеджер Nissan Грег Келлі. Nissan повідомляє, що президент компанії Хірото Саікава вимагатиме у ради директорів компанії відставки Гона і Келлі. Крім того, Nissan передала дані про їх порушення в генпрокуратуру Японії.

Карлос Гон став відомим в автоіндустрії в кінці 1990-х років, вивівши з кризи один із підрозділів Renault. На початку 2000-х він почав керувати Nissan. Після того, як в 2016 році компанія стала найбільшим акціонером Mitsubishi, Гон очолив раду директорів і цього автовиробника.