Павло Андрійович Віктор – український вчитель. Заслужений вчитель України. Кандидат фізико-математичних наук.
На його youtube-канал підписано майже 270 тис. Осіб.

64-річний вчитель фізики з Одеси Павло Віктор щодо використання сучасних технологій випереджає багатьох молодих колег. Вже п’ять років він знімає свої уроки для учнів 7-11-х класів і викладає їх на YouTube.

Віктор згадує, що все почалося з скайп-конференцій, які йому довелося проводити для хворих учнів у ліцеї, де він викладає. Потім вчитель вирішив розширити аудиторію своїх уроків.

Перші уроки Віктор знімав на звичайну веб-камеру. Але навіть вони користувалися великим успіхом. А несподівана популярність Віктора підштовхнула керівництво ліцею до купівлі обладнання для відеотрансляцій, а самого вчителя – до його вивчення і налаштування. Поступово він почав отримувати від відеоуроків величезне задоволення.

Грошей за свою роботу Віктор принципово не бере: всі його уроки знаходяться у вільному доступі, а на його каналі взагалі немає реклами. Павло Віктор каже, що це було його свідоме рішення, і він особисто хоче, щоб так було завжди.

“Мені постійно надходять пропозиції, але я від них відмовляюся, – підкреслює він. – Мені здається, що дві речі в цьому житті повинні бути безкоштовними – лікування і навчання”.

На пенсію Павло Віктор поки також йти не збирається: каже, що хоче працювати вчителем і записувати свої уроки до тих пір, поки дозволятиме здоров’я. А жартома додає, що будує свою улюбленій фізиці “цифровий храм”.

“Цифровий храм” фізики https://www.youtube.com/user/pvictor54

Джерело: https://www.currenttime.tv/a/29552752.html