Докази життя на Марсі можуть з’явитись вже за декілька місяців

ExoMars було запущено до Марсу з космодрому Байконур в березні 2016 року \ NASA

Вчені хочуть встановити джерело метану, виявленого в атмосфері Марса, що допоможе розгадати таємницю червоної планети.

Науковці почали експеримент спрямований на розв’язання однієї з найбільш загадкових таємниць астрономії: походження метану на Марсі.

Протягом наступних декількох місяців вчені сподіваються з’ясувати чи виявлений на планеті метан має геологічне походження, чи його виробляють живі організми, повідомляє The Guardian. На Землі метан в основному виробляють мікроби, хоча цей газ може виникати і в результаті достатньо простих геологічних процесів під землею.

Орбітальний супутник ExoMars вже більше року знаходиться над планетою. Його завданням є виявити джерело походження метану на планеті. Минулого тижня сенсори пристрою було розміщено і вони почали робити перші заміри в атмосфері планети. «Якщо ми виявимо сліди метану, перемішані з більш складними органічними молекулами, це буде потужним знаком, що метан на Марсі має біологічне походження, тобто виробляється, або колись вироблявся, живими організмами», – заявив Марк Маккохрін, радник з наукових досліджень Європейського космічного агентства. «Однак, якщо ми визначимо, що він перебуває у суміші з такими газами, як діоксид сірки, то це вкаже на геологічне походження», – наголосив дослідник.

«Якщо ми встановимо, що метан виробляється в результаті геохімічних процесів, щонайменше, це означатиме, що під поверхнею планети має бути вода в рідкому стані, а так як наявність води є необхідною для життя, це буде гарною новиною для тих, хто сподівається знайти життя на Марсі», – додав науковець. ExoMars було запущено в напрямку Марса ракетоносієм «Протон» з космодрому Байконур в Казахстані в березні 2016 року. Робот досяг мети через сім місяців і розмістив невеликий марсохід «Скьяпареллі», який мав відслідкувати умови для наступних місій. Однак, марсохід зруйнувався під час місії.