Макдоннелл Дуглас AV-8B «Харрієр» II (англ. McDonnell Douglas AV-8B Harrier II) – сімейство штурмовиків вертикального зльоту і посадки. AV-8B «Харрієр» II є розвитком ранньої модифікації AV-8A «Харрієр».

Harrier був надійним і універсальним літаком, однак його експлуатація в підрозділах морської піхоти США швидко виявила недоліки – маленьку дальність польоту і невелике бомбове навантаження.


На базі літаків морської піхоти було проведено кілька модифікацій. В кінці 80-х був створений варіант для нічних операцій (AV-8B Night Attack) – в носі була розміщена ІК-система переднього огляду, яка використовується спільно з окулярами нічного бачення. Всього в період 1989-1993 рр. було побудовано 72 літака в модифікації AV-8B Night Attack. У червні 1987 року British Aerospace і McDonnell Douglas вирішують створити модифікацію Harrier II з радаром.Для цього в ніс літака AV-8B Night Attack встановили імпульсно-доплерівську РЛС AN / APG-65 (схожа на використовувану в McDonnell Douglas F / A-18 Hornet). Ця модифікація дозволила літаку вести повітряний бій і поліпшила його характеристики з нанесення наземних ударів. Морська піхота замовила 31 літак нової модифікації (Plus), її поставки були розпочаті в липні 1993 року. Ще 72 літака були модифіковані в 1997 році. До 1997 року в морській піхоті стояли на озброєнні тільки модифікації Plus і Night Attack.

Всього вироблено 337 одиниць цих літаків.

Базуються Харрієри на Універсальних десантних кораблях типу «Уосп» .Їх в складі ВМС США налічується 8 штук.На кожному з них по 6-8 Харрієрів.Застосовувався літак під час війни в Афганістані для підтримки частин морської піхоти . Вночі 14 вересня 2012 близько 15 талібів одягнених в американську форму скоїли атаку на стоянку американських літаків в Кемп Бастіон. В результаті атаки було знищено вісім «Харрієрів» і один C-130, не рахуючи безлічі будівель і ангарів.