Вчені пояснили, чому людству час припинити шукати інопланетян

Люди ризикують, коли шукають інші розумні цивілізації / Flickr/Patrick Mileo


Якщо земні сигнали помітить розвинена й агресивна позаземна цивілізація, нас можуть чекати неприємності космічних масштабів.

Німецькі вчені доктор Міхаель Шетше і доктор Андреас Антон з Університету Фрайбурга застерігають, що людям пора відмовитися від пошуку контактів з інопланетними розумними цивілізаціями.
На їхню думку, чим більші космічні успіхи землян, тим перед більшим ризиком вони постають, пише Daily Star. На думку Шетше, особливо ризиковано було б знайти якийсь інопланетний артефакт під час однієї з експедицій.

«На пустельних об’єктах без атмосфери все одно можна знайти неушкоджені артефакти навіть після сотень тисяч чи мільйонів років. Це можуть бути космічні уламки від інопланетного зонда на місяці чи в кільці астероїдів. Уявіть, якщо артефакт все ще буде функціональним. Можливо це якесь потужне обладнання, призначене для роботи лише в космосі. Звісно ж люди захочуть дослідити предмет. Тому вони можуть вирішити привезти його на Землю, експериментувати з ним, активувати його через допитливість. А потім це позаземне обладнання спалить, наприклад, верть планети», – пояснив Шатше.

На його думку, виявлення таких артефактів може бути дестабілізуючим фактором. Оскільки будь-яка країна на планеті захотіла б отримати в розпорядження позаземні технології.

Тож космічна знахідка може дати поштовх початку війн на Землі. Крім того, вчений застеріг від конфліктів з більш розвиненими позаземними цивілізаціями. Тому що це буде все одно, що сутичка «Годзили з Бембі і роль останнього відведена людству».

«Це буде повне винищення, якщо такий конфлікт з більш розвиненою цивілізацією почнеться», – сказав Шатше.