52 роки із дня народження Курта Кобейна: біографія і найкращі пісні

Курт Кобейн помер в 1994 році / nirvana.com

Курту Кобейну сьогодні б виповнилося б 52 роки.

20 лютого виповнюється 52 роки із дня народження культового американського музиканта Курта Кобейна.

Біографія Курта Кобейна Курт Дональд Кобейн народився 20 лютого 1967 року в лікарні Grays Harbor в Абердині, штат Вашингтон. Кобейн ріс в музичній сім’ї, тому інтерес до музики виявився у нього досить рано.
Коли Курту було дев’ять років, його батьки розлучилися. Розлучення батьків сильно вплинуло на хлопчика: він став похмурим і замкнутим.
У 14 років Кобейн почав вчитися грати на гітарі. Приблизно в той же час Курт зацікавився панком і вирішив створити свою групу. Після закінчення школи він не захотів нікуди вступати, а мати поставила його перед вибором — або він іде на роботу, або йде з дому. Йому довелося піти. Майже весь подальший час Курт жив у своїх друзів.
У 1985 році Курт організував групу, названу Fecal Matter. Через рік Fecal Matter розпалися, так і не випустивши жодного диска. Після цього Кобейн зібрав групу, якій дали назву «Nirvana».
У 1988 році вийшов перший сингл групи — «Love Buzz/Big Cheese», а вже в наступному році в продажу з’явився дебютний альбом Nirvana — Bleach. У 1991 році був виданий другий альбом Nirvana — Nevermind, що став для групи проривом.

Сингл «Smells Like Teen Spirit» став хітом у всьому світі, а Кобейна стали називати “голосом покоління”.

View this post on Instagram

making a wish…… 💖

A post shared by Courtney Love Cobain (@courtneylove) on

Зі своєю майбутньою дружиною Кортні Лав Кобейн познайомився в 1990 році. Вони одружилися в 1992 році, у пари народилася дочка Френсіс Бін Кобейн.
Кобейн страждав від пристрасті до наркотиків і проблем зі здоров’ям. Він застрелився у власному будинку. Курт залишив передсмертну записку, написану червоною ручкою.
Кращі цитати Курта Кобейна
Бути першим — це все одно, що бути 16-м, хіба що більше людей будуть цілувати тебе в зад.
***
Я, мабуть, один з тих хворих на нарцисизм, які починають цінувати щось тільки тоді, коли цього вже немає.
***
Тому, щоб привести справи в порядок, я віддаю перевагу скаржитися і нічого не робити. ***
Телебачення – найбільше зло на планеті. Підійди прямо зараз до свого телевізора і викинь його у вікно. Або продай і купи стереосистему.
***

Ніхто не помре незайманим. Життя матиме всіх.
***
Краще згоріти, ніж згаснути.
***
Все можна пережити, якщо підібрати потрібну пісню.
Кращі пісні Nirvana