Сьогодні спливає термін тижневого карантину на виробництвах в КНР. Офіційна статистика свідчить, що зростання захворювання короновірусос сповільнилося, але все ще продовжується. В карантинних зонах перебуває більше людей, ніж живе зараз в Україні.
Керівництву Китаю треба або почати поступово запускати виробництво, виводячи людей з вимушеної тижневої відпустки, або карантин буде продовжений.
Багато виробників – Toyota, Honda, Foxconn (Apple) вже продовжили карантин на тиждень. Збитки вже зараз сягають сотень мільярдів доларів. Якщо відновлення після карантину затягнеться, економіці Китаю буде завдано значної шкоди.
____
Світова економіка вже знаходиться в передкризовому стані. Рекордно впало виробництво в Німеччині, фондові індекси в Європі та Азії впали на тлі новин з Китаю.
____
Україна як мала відкрита економіка вже відчуває дихання кризи. Зазвичай, напочатку кризи починається відтік капіталу з ризикованих ринків. Цього тижня Кабмін не зміг продати держані боргові папери в запланованому обсязі.
Ціни на залізну руду та сталь, головним споживачем якої є Китай, можуть ще впасти. Вже зараз багато виробництв в Україні зупинено, або перебувають на межі зупинки.
Ціни пшениці та соняшникової олії поки стабільні, ціна кукурудзи помітно знижується, причому темпи падіння можуть прискоритися через наближення збору врожаю в Аргентині і Бразилії.


_____
Зростання ВВП в Україні цього року під великим питанням. Який буде курс гривні за півроку-рік ще важче спрогнозувати.

Сергій Геращенко