Архітектура для акустики – новий дивовижний концертний зал

Нове творіння китайських архітекторів з фірми OPEN Architecture – це не спеціальна інсталяція, а ретельно прорахований майже «ідеальний» концертний зал, спрямований на постійне вдосконалення акустичних характеристик приміщення.

Назва нового архітектурного «дива» – «Chapel of Sound» (каплиця звуку). Основний матеріал споруди – бетон з перехідним поєднанням доповненнями подрібнених місцевих мінеральних порід.

Автори дивовижної споруди в 2019 році переможці престижної премії за прогресивну архітектуру – 66th Annual Progressive Architecture Awards. Днем, коли світить сонце, зал химерно висвітлюється природним світлом, що створює хитромудрі тіні. Дощова вода, вільно падаюча в приміщення через центральний отвір в даху, додає природну природність залу, повільно витікаючи назовні за спеціально вбудованим каналам.

Складна форма конструкції розрахована на підставі детального аналізу акустичних властивостей резонансних порожнин і за допомогою програмного моделювання форма залу оптимізована для забезпечення максимальної якості звуку. Спеціальні отвори в стінах і на стелі служать для поглинання звуків і запобігання небажаних реверберацій. Шарувата структура на стінах імітує навколишні осадові гірські породи і забезпечує тихий комфорт для насолоди музичними творами.