Святилище Богоматері Корони (Madonna della Corona), церква в Італії

В 45 км від Верони знаходиться дивовижний храм, побудований в поглибленні на скелі Монте-Бальдо. Сюди приходять вклонитися Богоматері Скорботи і помилуватися фантастичним видом.

За легендою, перші ченці-відлюдники оселилися на цих скелях ще в XI столітті. У XIII-му тут побудували монастир і каплиця.

Перша церква була побудована в 1522 році і отримала назву Святилище Богоматері Корони (Santuario Madonna della Corona) – на честь скелястих схилів, що нависають над нею і за формою нагадують корону.

Дістатися сюди можна з маленького села Брентіно в долині внизу – спочатку по довгій стежці, а потім по вирізаним в скелі сходах. Всього доведеться подолати 548 м і більше 1500 сходинок, але вид який відкривається звідси компенсує докладені зусилля.

В 1898 році було прийнято рішення реконструювати храм. Його фасад був перебудований в готичному стилі і оздоблений мармуром, а площа збільшена. У 1975 році церкву знову вирішили відремонтувати і поглибити. З 220 м2 її площа зросла до 600 м2.

4 червня 1978 року оновлене Святилище освятили, а в 1988 році його відвідав Папа Іван Павло II.

Всередині святилища є так звані Святі сходи, які, за легендою, є точною копією сходів, по яких Ісус спускався і піднімався під час Страстей, і яка була окроплена його кров’ю. Піднімаючись по ній, прийнято на кожному ступені на колінах читати молитву.