Yaryna Chornohuz

Четвертий день ночівлі й днювання під Офісом Президента України.

У мене сьогодні за день такі новини

– Заява Руху Опору Капітуляції ніби спрацювала: рада працюватиме до 3 квітня у спрощеному режимі і не зможе ухвалити цілу низку ганебних законів, серед яких – вибори в ОРДЛО, легітимізація росії як “спостерігача” за “мирним процесом”. Хоча є ризик, що Зе поверне раду в повну роботу, бо наполягав на цьому у своєму зверненні. Тому завтра о 7. 30 треба бути під радою на мітингу “Україна – не рояль”, де планується позачергове засідання. За нашою інформацією, можуть проголосувати закон про землю, Штайнмаєра, Венедиктову на прокурора.

https://facebook.com/events/s/%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%96%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B5-%D1%80%D0%BE%D1%8F%D0%BB%D1%8C/217725366265791/?ti=cl

– Мені в частині нарешті зробили відношення для військомата.

– Ніхто так і не поніс відповідальність за те, що сталося в Мінську. І не вимагає цього так як належить. А за той підпис мусить бути відповідальність. Єрмака має бути звільнено з посади ОПУ за те, що він зробив, і подано заяву в суд за державну зраду. Я переконана, що за цей вчинок він має піти з посади. Як і раніше, я вважаю, що Сивохо також має бути звільнено за підміну реалії “російської окупації” на “внутрішній конфлікт”. Оці дві людини мають понести відповідальність за те, що сталося. Зеленський має теж понести відповідальність за те, що призначив цих двох на посаду. Ця людина зовсім не розуміє громадян з військовим досвідом, віддає перевагу дбати про інтереси ворога. Завтра я занесу в ОПУ звернення з вимогами від себе до Зеленського та опублікую їх. Вони зобов’язані дати відповідь. Його ігнор факту державної зради, яку вони з Єрмаком вчинили у Мінську, іде врозріз із “жорсткорішенністю”, котру він декларував у своєму сьогоднішньому відеозверненні.

– Я зрозуміла, що з епідемією та карантином мій протест зараз не підтримають ночівлею. І одначе я відчуваю, що за цей карантин будуть створені ще інфоприводи, які змусять людей забути про здачу України, яка сталася в Мінську. Тому я прийняла рішення лишатися під Офісом президента на весь період карантину, щоб за коронавірусом Зе не забув, що він має дбати про суверенітет своєї держави, який з його вини через Мінськ під загрозою. Вимагати від нього звільнити Єрмака та Сивохо. Писатиму про своє перебування тут під гештегом #Карантин_під_ОПУ #Варта_на_Банковій

Мені здається, що ми всі втратили відчуття цінності протесту. Своїм перебуванням під ОПУ я спробую показати, чому варто жити з принципом “стоїмо”, а не постійним бідканням, що ми приречені та що протест нічого не дасть. Проблема тут у цінностях: споживацька інертність відібрала у нас цінність вчинку.

Дякую всім вас за підтримку. Прошу більше не носити мені харчі та речі. Ночівля й днювання на граніті буде нагадує польові умови життя на фронті, які люблю і за якими сумую. Приєднуйтеся до цієї групи варти на Банковій і приходьте, коли маєте ідеї та час на протест:
https://m.facebook.com/groups/2645902062319831?group_view_referrer=profile_browser

Мені не потрібна жалість. Це принижує. Знаєте, до речі, що роблять ті, хто найбільше жаліє і співає дифірамби? Першим розкладає дрова для вогнища, на якому палитимуть того, кого жаліють і кого величають. Я тут лишаюся, тому що мій внутрішній голос каже, що це правильно. Зроблю все, аби його таки почули.

Мені самій нестерпно цікаво, куди заведе нашу країну ця точка неповернення, яку ми, як мені здається зараз, радше проковтнули, аніж ні. Щоб не проковтнути треба об’єднуватися і наразі не дати Зеленському відновити роботу ради й протягти там антидержавні рішення. Аби за Мінськ було звільнено з посади Єрмака. Якщо ця проросійська політика не припиниться, то після карантину варто би починати кампанію за імпічмент.

Приходьте о 7.30 завтра під раду на мітинг.

Дякую за малюнок Irena Mykoliv