Yaryna Chornohuz 

Тільки сіла за допис про ночівлю на Банковій та ситуацію з вимогами за останні два дні, аж тут мені розповіли про свіженьке починання Бужанського.


Завтра, о 10.00, користуючись обмеженнями карантину, Бужанський вирішив чуть-чуть розгулятися на плановому засіданні Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики щодо перегляду Закону про функціонування української мови як державної, який він вже котрий місяць намагається покрамсати своїми законопроєктиками з поправками, аби звести захист української нанівець. Цього разу він збирається протягнути через комітет свій законопроєкт про відтермінування переходу державних шкіл з російською мовою викладання на українську. Згідно з нашим законом, школи мали перейти на викладання українською з 2020-го року, а за поправкою Бужанського – це відбудеться з 2023. При тім на комітеті заборонено бути присутніми громадськості, пресі – лише народні депутати та помічники. При тім, що міністерство освіти та науки висупило проти цієї ініціативи.

Так мило спостерігати, як Бужанський з ретельною педантичністю, гідною персонажів із трактату Іздрика “Про мудаків”, намагається розколупати історичний для України закон, що ми з Буцом та моїми колегами-дбровольцями по #варті_на_Банковій вирішили завтра прийти до нього вгості під комітет і подарувати від щирого серця карантинну масочку. Нам тут все одно недалечко, за рогом.

Запрошую всіх, кому небайдужий захист української мови, долучитися. Збираємрся о 9.20 за адресою вул. Садова, 3А. Беремо маски й антисептики 😉

Цей закон для мене є надто особистим, знімала про нього ролики перед голосуванням, аби отак мовчки дозволяти крамсати його під шумок обмежень по епідемії. Пане Бужанський, ведмедик Буц дуже просив вам передати, щоби ви вмиротворилися, вдягли масочку, продезинфікувалися разок-другий і валили з вашими миролюбильними починаннями на карантин.

#карантин_на_граніті #протест_на_граніті_2020