Демократична сокира 

От за Ющенка у маминому селі, можна було поговорити по телефону, лише сидячи під яблунею посеред городу. Та і то не завжди. Тоді по селу ходило багато крутих людей з безполєзними тіліфонами. Іноді ці люди збивались у купки і говорили з характерним полтавським “ло” :
– Ну шо, лове?
– та таке… Отам біля Рубана тіки три палки.
За Януковича в селі появився МТС. І круті носили з собою два телефони, по одному говорили з одного краю села, а по іншому з другого.
Потім, якраз, коли Януковичу приходила закономєрна кабзда, в селі іногда почав проступати інтернет. Не всігда, і не скрізь, але все ж траплявся, просто міста нада було знать.
При Порошенку, цей безстидний інтернет увірвався прямо в хату. І тоді приходила до мене сусідка, доставала старенького юзаного смартфона, загорнутого в дві хусточки і в три кульочки, і казала:
– По тілівізору оце ж кажуть, шо можна з тіліфона отак якось позвонить сестрі на сєвєр і даже побачить її. Здєлаєш?
А потім знаходили найкращу точку і дзвонили в якийсь Залупогорськ, правда тітка та ще казала, “а мона мені шоб отак було і голубці видно і сальце і варенички, хай її жаба вдавить”. Але в камеру, як на зло, поміщалась або тітчина пика, або рівно половинка нашого славетного полтавського вареника.
В ті часи я вже лежала посеред двору своєї мами, під лісом в далекому селі на Полтавщині і во всю постила в фб про спориш, курчат, каченят, дядька Василя і його славетну бабу Катерину.
Але відео ще не тягло, тому ви й не бачили трансляції з тим як тітка Катерина поганяє матюками заїжжих металістів. А жаль… Дуже жаль.
Минулого року влада бариг довела село до того, шо ютуб можна було дивитися в спориші, на печі, на вигоні, в лісі, на болоті і даже посеред сусідської кукурудзи. Село масово посилало один одного у вайбері, тикало дулі в скайпі і нормально себе почувало в усіх соціальних мережах. Мусили даже матері моїй подарувати смартфона. Але в фб я її не пускаю… Загнобить же ж.
І от прийшов той час. Не побоюсь того слова, #той_час_насрав!!! Нарешті… Нарешті таки прийшла така урядова каманда яка покаже нам сірим та вбогим інтернет.
#злазьтездерева
#почомгігабітдлянарода
#галькопозичмегабайтів