Євген Магда

Раніше в тренді було “П’ятирічку за три роки”… А тепер…

Рік за 11 місяців

Володимир Зеленський працює преЗЕдентом лише 11 місяців, тому певний часовий лаг ще має…

Але за головними напрямами підсумки можна підвести вже сьогодні:

– Війна на Донбасі – триває, кількість загиблих та поранених українських військовослужбовцях виросла, порівняно з попереднім роком, відведення сил на трьох ділянках не стало панацеєю.

– Обмін полоненими – кожен з трьох обмінів був мутним. У вересні 2019 року дозволили включити до обміну наших моряків, яких мали звільнити за рішення Гаазького трибуналу з морського права, у квітні 2020 року в Україну з ОРДЛО забрали кількох кримінальних злочинців

– Переговори у Мінську – офіційна згода на формулу Штайнмаєра та танці Єрмака – Козака навколо консультативної ради при ТКГ за рецептом Кремля, проти якої виступили Франція та Німеччини

– Боротьба з корупцією – помітні успіхи відсутні, директор НАБУ Артем Ситник попри протокол про корупцію і надалі очолює відомство. Скандал з братами Єрмаками намагаються спустити на гальмах.

– Обороноздатність – досі не профінансовано Державне оборонне замовлення, проблеми з харчуванням ЗСУ.

– Державне управління – уряд Гончарука розтринькав економічне зростання, продемонстрував відсутність стратегії розвитку економіки, новий прем’єр почав з заяви про доцільність постачання води до Криму. Урядовці не обходяться без мантри “за дорученням президента”. Міністри фінансів та охорони здоров’я в умовах пандемії працювали на посадах менше місяця.

– Пандемія коронавірусу примусила Зеленського звернутися по допомогу до великого бізнесу, які його представники отримають преференції – скоро побачимо.

– Деолігархізація – ні,не чули

– Судова реформа – значною мірою забракована Конституційним Судом

– Професіонали у владі – Олександр Данилюк, Андрій Богдан, Руслан Рябошапка, які мали досвід державної служби, у ЗеКоманді не затрималися. З різних причин. “Тимчасовий” міністр внутрішніх справ Арсен Аваков надійно закріпився у владі, його стаж роботи в уряді більший за сукупний стаж інших членів Кабміну.

– СБУ очолює кум президента Іван Баканов, якому довелося присвоїти звання лейтенанта

– Економіка України розпочала падіння у січні 2020, ще ДО початку пандемії коронавірусу, на жаль, розміри падіння цього року будуть значними, думаю, більше за 8%, про які заявив МВФ

– “Справа Антоненка – Кузьменко – Дугарь” “освячена” Зеленським, Аваковим та Рябошапкою, вони за гратами під час слідства, Тетяна Чорновол отримала цілодобовий домашній арешт.

– Фракція “Слуга Народу” має більшість у всіх профільних комітетах Верховної Ради, але все частіше гальмує. Показовий приклад: закон про створення ринку земель сільськогосподарського призначення – одна з небагатьох обіцянок Зеленського – не був би ухвалений без “Європейської Солідарності” та “Голосу”

– Зниження тарифів на послуги ЖКГ – імітація та погана комунікація

– Відносини з Росією – позиція офіційного Києва “Чєго ізволітє”, без реакції на нахабні випади Кремля. Пророійські сили в Україні почуваються впевнено. НЕЙМОВІРНО мутний вояж до Оману.

– Відносини зі США – скандал через розмову Трампа з Зеленським діючий президент США переживав процедуру імпічменту, що двосторонні відносини не озонує

– Відносини з ЄС та НАТО – впевнений, лише закріплення курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію в Конституції України на початку 2019 року не дозволило владі забути про ці напрями зовнішньої політики

– Комунікація з суспільством – 12-годинний марафон з журналістами як щеплення від незручних питань та відеоплацебо Зеленського під час пандемії. Юлія Мендель продукує скандали.

– Дії під час пандемії коронавірусу – присвоєння преЗЕдентом заслуг у постачанні захисних масок та костюмів, створення штабу з боротьби з коронавірусом в ОПУ, бо Зеленський хотів все контролювати, вже згадана вище мобілізація великого бізнесу, яка нагадує феодалізацію.

В сухому залишку: ми отримали аматорсько-президентську республіку з ухилом у коронавірусну монархію. Мені легше – за це я не голосував і буду боротися проти доступними мені методами. А Ви?

#читаємо_вголос Євген Магда