Особистий бронепоїзд Кім Чен Ина вже рушив з Пхеньяна до В’єтнаму. Лідер Північної Кореї проведе дві доби в череві важкого неповороткого монстра, яким користувався свого часу ще його батько.

Сам же вагон чучхе був подарований Кім Ір Сену особисто Сталіним. Швидше за все, поїзд пройшов повну модернізацію, але зовнішній вигляд залишився тим же.


Склад налічує 10 – 17 вагонів. Чучхе без охорони подорожувати не звик. Кожен вагон обставлений як справжня кімната.

Є окремий для прийому гостей, є і так званий «економічний» – тут на стінах екрани, де демонструється інформація по регіонах КНДР, які в даний момент проїжджає поїзд. Пробити броню поїзда нереально навіть з РПГ. Броньована навіть підлога. Окрема дизельна електростанція, безперебійний доступ в інтернет. І цілий штат співробітників – ну, який чучхе без свити.

Найцікавіше – броня. Вага вагона Кіма – 80 тонн (у звичайного пасажирського – близько 60 тонн). Значить, швидше за все, він обшитий бронелистами лише «по пояс»: якщо, не дай бог, починається обстріл, то пасажири кинуться на підлогу, де вони у максимальній безпеці. Дах покривати важкою бронею небезпечно: тоді підвищиться центр ваги, і вагон може просто перекинутися на повороті. Ну і мало хто знає, що броньовані далеко не всі вагони, а лише 3-4 головних, з вождем. Робити потужний захист для всього складу дорого і безглуздо.

Північні корейці говорять, що засновник Народної Республіки Кім Ір Сен проїхав в своєму поїзді 368 тис. Км, з них 216 тис. Км припали на закордонні поїздки. У Кім Чен Іра показники скромніші – 334 тис. І 64 тис. Км відповідно. При цьому він зробив на поїзді понад півтори тисячі поїздок, що майже в два рази більше, ніж у його батька. Корееведа Георгій Толорая пише, що “спеціальний вагон” Кім Ір Сену подарував Йосип Сталін. Російські фахівці, згодом дослідили поїзд Кім Чен Іра, прийшли до висновку, що його вагони також мають радянське походження, але майже напевно вони були модернізовані – за чутками, корейцями, що живуть в Японії.

Спеціальний бронепоїзд лідера КНДР Кім Чен Ина завдяки використанню новітніх матеріалів став менш помітним для американських супутників і літаків-розвідників. Його корпус, зокрема, отримав особливе покриття, виконане за технологією «стелс», повідомляє японська газета Sankei з посиланням на джерела в Сеулі, в тому числі в південнокорейській розвідці.


За інформацією видання, в поїзді прийняті і інші заходи для того, щоб по можливості приховати його від радарів, інфрачервоних датчиків і звукової розвідки. Як раніше неодноразово повідомлялося, американські супутники і висотні літаки-спостерігачі намагаються постійно тримати в полі зору пересування Кім Чен Ина, який користується тільки автомобілями та залізничним транспортом. США прагнуть також перехоплювати переговори, які ведуться з його резиденції «на колесах» .Для того щоб обдурити космічну і повітряну розвідку, в КНДР застосовують неправдиві поїзда, які копіюють склад, в якому пересувається лідер країни

Ніяких публічних даних про ступінь захисту вагонів немає. Але є цікаве відео, де Кім махає рукою проводжаючим з відчиненого вікна. І чітко помітно, що воно дзеркальне зовні, а товщина бронестеклопакета – приблизно 5 сантиметрів. Такому ніяка стрілецька зброя не страшно. Для ще більшої безпеки всі вікна «Кимовського» вагона зашторені зсередини.

Чи можуть вони пережити атомний вибух?
Якщо «склад №1» виявиться не в епіцентрі, а на деякому віддаленні – то точно витримає. За рахунок більшої ваги броньовані вагони і більш стійкі: думаю, ударна хвиля навіть не зіштовхне їх з шляхів. Головне, у поїзда Кіма є система герметизації і примусової вентиляції, яка захистить від радіоактивного пилу, а також «звичайно» хімічної або біологічної зброї.

Як доїдуть до Ханоя, адже колія різна?
У Китай з КНДР дістатися легко: спільний кордон, однакова ширина між рейками – 1,435 метра. А ось у В’єтнамі основна колія – ​​рівно один метр. І колісні пари на кордоні не поміняєш: така вузенька «залізяка» броньовані вагони просто не витримає. Але рішення є. Коли на рубежі 1960-70 років йшла В’єтнамська війна, то Китай звів до В’єтнаму вантажну гілку для поставок місцевим комуністам радянських озброєнь. Ця гілка не доходить до центру Ханоя лише якихось 5 км. Так що, до околиць столиці Кім доїде саме по ній, а решту шляху до місця саміту подолає в автомобільному кортежі.