ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРО ВІЙНУ З РОСІЄЮ: “НУ ПОСТРІЛЮЮТЬ. АЛЕ З РОКАМИ КІЛЬКІСТЬ ЖЕРТВ ЗМЕНШУВАТИМЕТЬСЯ”

Президент назвав ситуацію на Донбасі “замороженим конфліктом”

Президент Зеленський переконаний, що війну з Росією можна закінчити шляхом діалогу, а ситуація на Донбасі – це заморожений конфлікт. Про це він повідомив в інтерв’ю виданню The Guardian, стенограма якого опублікована 8 березня на офіційному сайті президента.

Зеленський переконаний, що нинішня стадія війни – це “заморожений конфлікт”, у якому “пострілюють”. Але рано чи пізно “люди все одно втомлюються воювати”.

“Я досі вважаю, що заморожений конфлікт – це зараз. Там стріляють, ну, пострілюють. На жаль, гинуть, але так скрізь (де є конфлікти). У Грузії, Абхазії теж стріляють. Буває. Просто більше часу минуло, менша межа, менша територія, інший рельєф. Тобто інші умови. Люди все одно втомлюються воювати. З роками, звісно, кількість жертв зменшуватиметься. Але наше завдання – це закінчити. Тому я так і бачу, що рік на всі домовленості, а далі – реалізація”, – сказав він.
Гарант вважає, що на всі домовленості (з Росією – ред.) держава може витратити рік, а потім має настати етап реалізації: “Довше не можна. Як ні – потрібно змінювати формат, стратегію й повертатися до розмови, коли настане час. Робити паузу”.

При цьому що таке “пауза” під час війни і скільки, на його думку, вона могла би тривати, глава держави не пояснив.

https://www.5.ua/polityka/zelenskyi-pro-viinu-z-rosiieiu-nu-postriliuiut-ale-z-rokamy-kilkist-zhertv-zmenshuvatymetsia-209990.html?fbclid=IwAR2O3fISDaZfYWDhqoUUGjBDR4qAqV4lj6rFpRMBQPWb7qy8XeyyQKUJGTo