Євгеній Прокопишин

Пост для тих, хто мріє про розвал РФ.

Ви навіть уявити не можете про наслідки для України, якщо РФ розвалиться. Спробую коротко пояснити, чому для України це небезпечні мрії.

Україна купує в РФ продукції на 8 млрд дол (2018 рік). При розвалі РФ її експорт зменшиться, тому що економіка увійде в глибоку рецесію. Ми будемо змушені купувати цю ж продукцію в інших країн за вищу ціну. Крім того, слідом за падінням економіки РФ розпочнеться падіння і в Білорусі, яка на 3/4 зав’язана на РФ. Україна імпортує з Білорусі продукції на 4 млрд дол (2018 рік) – цю продукцію нам також доведеться купувати в інших країнах за вищу ціну. Весь імпорт звісно не впаде, але десь 8 млрд дол точно випаде. Тобто, Україні доведеться на інших ринках шукати продукцію уже десь на 10 млрд дол (це з урахуванням вищих цін), а це +2 млрд дол до нашого торгового дефіциті, який уже складає 10 млрд дол.
Крім того, наш експорт в РФ та Білорусь складає 5 млрд дол (2018 рік). Він також весь не впаде, але 3 млрд дол випадуть. Знайти інші ринки буде дуже складно, максимум на 2 млрд дол знайдемо.
В результаті ми отримає МІНІМУМ +3 млрд дол до нашого торгового дефіциту, а це 2% ВВП (2018 рік). Просідання економіки в цих секторах додатково вдарить по іншим секторам пов’язаним, а також все разом вдарить по гривні. Результат – падіння ВВП на 4%, мінімум, швидше за все буде 5% і більше.

І це лише прямі економічні наслідки для України. А ще є фактор зброї, якої в РФ мільйони нелегальної і сотні мільйонів легальної, а РФ сама кримінальна країна Європи уже зараз. А ще є фактор біженців. А ще фактор ядерних та хімічних об’єктів.

Я би сам дуже хотів, щоб РФ не було на карті Землі, але я не хотів би за цим спостерігати, тому що це накриє такою «хвилею» усіх її сусідів, що мало не покажеться нікому…